Konum

Konum

Paradise, mekan olarak sakin akan derenin denize döküldüğü noktadan yaklaşık 250m kadar içeride yer almkatadır. Derenin sesi denizin sesine hoş bir biçimde katılır burada. Uykudaymış gibi görünen Adrasan köyü Toros Dağları’nın , Lykia’nın yeşil otlaklarının, pırıl pırıl denizin destansı coğrafyasında yer almaktadır.

Doğanın sakinliği ve gücünü burada hissetmek mümkün, Akdeniz bitkilerinin, narının ve portakal bahçelerinin kokusu havayı sarmaktadır. Zaman burada adeta durmuş gibidir. Köyde ağırlıklı olarak küçük oteller ile tipik Türk restoranları mevcuttur. Büyük otel işletmeleri burada görülmemektedir. Buranın insanları ağırlıklı olarak hayatlarını tarımdan kazanmaktadırlar.

Antik yerleşim yerleri olan Olympos ve binlerce yıldır yanan ateşiyle Chimaera doğal koruma alanı olan Beydağları Ulusal Parkı içinde, hemen yanı başımızda yer almaktadır. Tanrılar her daim ağızlarının tadını billmişlerdir, burayı da seçmelerinin elbette bir nedeni budur. Homer bu bölgeye Işığın Ülkesi adını vermiştir. Bununla birlikte bölge en yakın havaalanına sadece 100 km uzaklıktadır.

İlkbahar ile sonbahar aylarında yerli yabancı bir sürü yürüyüş meraklısını çeken meşhur Lykia yolu köyün tam ortasından geçmektedir. Bir taraf Olympos’a çıkarken, diğer yön Karaöz’e gider. Ortasında ise Paradise sizi bir molaya davet eder.

Back to Top